неділя, 25 вересня 2016 р.

ПАМ’ ЯТКА для батьків першокласника


***   Тільки разом зі школою можна  досягти бажаних результатів у вихованні і навчанні дітей. Учитель—ваш союзник і друг вашої сім’ї. Зауваження про роботу вчителя висловлюйте в школі, на зборах. Не можна цього робити в присутності дітей.
***Обов’язково відвідуйте всі заняття і збори для батьків. Якщо не зможете, повідомте про це  вчителю особисто або запискою через дитину.
 *** Щодня   цікавтеся   учбовими  успіхами    дитини ( запитуйте : « Про що цікаве ти сьогодні дізнався на уроках?» замість  традиційного :   « Яку сьогодні одержав оцінку?»). Радійте   успіхам, не засмучуйтеся через кожну невдачу, щосталася із сином чи дочкою.
***Регулярно контролюйте виконання дитиною домашніх завдань і надавайте їй, за необхідності,допомогу. Допомога і контроль не повинні бути  му штрою, настирливим моралізуванням, що вимотує дитину. Головне—викликати у дитини інтерес до навчання.
***Перевіряючи домашнє завдання націлюйте дитину на те, щоб вона уміла доводити правильність виконаної вправи або приклада. Частіше запитуйте :       “ Чому?”, “ Спробуй довести свою думку”, “Чи можна відповісти інакше?”.
***Сприяйте тому, щоб дитина брала участь у всіх заходах, що стосуються її, проводяться в класі, в школі.
*** Старайтеся вислуховувати розповіді дитини ( про себе, товаришів, клас, школу) до кінця. Поділитися своїми переживаннями  -  це природна потреба кожної дитини.
***Обовязково надавайте посильну допомогу школі. Якщо вчитель не дав Вам доручення, запропонуйте свою допомогу самі. Ваша допомога школі позитивно вплине на вашу дитину, допоможе Вам оволодіти мистецтвом виховання.
***Уранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прикрощі, не вживайте образливих слів.
***Не підганяйте її, розрахувати час — це ваш обовязок; якщо ви цю проблему не вирішили — провини дитини в цьому немає.
***Не посилайте дитину до школи без сніданку : у школі вона багато працює, витрачає сили.
***Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, застережень:”Дивися, поводься добре!”, “ Щоб не було поганих балів” тощо. У дитини попереду важка праця.
***Забудьте фразу: “Що ти сьогодні отримав?”
***Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитися ( згадайте, як вам важко після  виснажливого робочого дня). 
***Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось  поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.
*** Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на прояснені її стану, нехай заспокоїться, а згодом сама все розкаже.
***Зауваження вчителів вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте своритися. Говоріть з дитиною спокійно.
*** Під час спілкування з дитиною не вживайте фразу: “Якщо ти будеш добре вчитися, то…”.
*** Упродовж дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини.
*** У сімї має бути тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Усі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте самі, без неї. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

Немає коментарів:

Дописати коментар